خبر ویژه
آخرین اخبار
نقش ایران در ایجاد ثبات و امنیت منطقه
امروز امنیت نه تنها امری مستقل و منفک نیست بلکه مساله‌ای است جمعی و تاثیرگذار و لذا جمهوری اسلامی ایران، امنیت منطقه را امنیت خود می‌داند.
یادداشت/
عبرت مسوولان کهگیلویه و بویراحمد از گذشته برای شکوفایی گردشگری در بهار۹۶/استانی که با چهارمحال اشتباه گرفته می‌شود
هر چند در گذشته و در حوزه گردشگری و در ایامی مانند نوروز مشکلاتی داشته‌ایم و موفقیت‌ها کمتر بوده اما مسوولان باید برای شکوفایی گردشگری در بهار آینده تلاش کنند.
محمد علی کیانی
تصمیم تاریخی
تصمیم تاریخی حضرت حجه الاسلام و المسلمین بزرگواری به عموم جوانان درس بزرگ اخلاقمداری را به خوبی آموخت. از آن سید گرامی، غیر از این هم انتظار نمی­رفت. آن سید دلیر نشان داد که می­توان عمری را خدمتی صادقانه به جا آورد و در وقتش بر عهدی که نهاد تمکین کند.
سامان کرم نیا
سخنی در باب انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی
اگر معتقد هستیم که آگاهی بخشیدن موجب رفع بسی ناملایمات در جامعه میگردد باید بدانیم که تبلیغات سوء و وعده وعیدهای ساختگی، فریب و سردرگم کردن مردم برای کسب آرا و رسیدن به مطامع شخصی و گروهی، نفی کننده ی ارزشهای اجتماعی و انسانی است…
هادی مشکوه؛ از عکاسان قدیمیِ کرمان و سینمای ایران
استاد احمد مشکوه کرمانی (متوفی به سال ۱۳۵۴) به هنگام صدور شناسنامه های جدید، نام خانوادگی خود خانواده را از آیه ی "الله نور السموات و الارض مثل نوره کمشکوه فیها مصباح..." (سوره ی نور آیه ی ۳۵) انتخاب کرده است.
ابعاد تحول آفريني از منظر مقام معظم رهبری
اسلام تحول آفرين در ديدگاه رهبري با توجه به سه شاخص معنويت، عقلانيت و عدالت ارزيابي مي‌شود و نيز با توجه به اصول و مباني خود با اسلام متحجر و اسلام ليبرال تفاوت‌هاي اساسي پيدا مي‌کند
از طرح خاورميانه بزرگ تا پروژه نفوذ
نظام سلطه، چاره‌اي جز تغيير استراتژي نداشت. تغييري که از «اقدام سخت» به سمت «اقدام نرم» بايد انجام مي‌شد. «پروژه نفوذ»، همان اقدام نرم آمريکا براي شرايط جديد منطقه است. «نفوذ» در کنار ايجاد «اختلاف» در ميان دولت‌ها و ملت‌ها، راهکار جديد آمريکا براي بازگشت و حضور در منطقه است.
اهداف توسعه پایدار و مبارزه همگانی با فقر
سند «اهداف توسعه پایدار» که دستور کاری برای توسعه بعد از ۲۰۱۵ است و در سازمان ملل متحد با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسید و حاصل سال‌ها فعالیت کارشناسان جهان است و جمهوری اسلامی ایران نیز در تدوین و نهایی کردن آن نقش داشته است، به کمک ۱۷ آرمان و ۱۶۹ شاخص تعیین‌شده برای توسعه پایدار، بستری برای پرداختن به اصلی‌ترین دلمشغولی‌های توسعه پایدار و مبارزه با فقر است .
فاطمه دانشور:
باید از فراوانی زنان کارتن خواب به عنوان مشکلی فراتر از پدیده کارتن خوابی نام ببریم.
کارتن خوابی طی سال های اخیر متأسفانه به یکی از پدید های رایج در تهران و برخی از کلانشهرهای دیگر کشور تبدیل شده است. عدم رسیدگی به این پدیده یا اصرار بر روش های غیرکارشناسی و سلیقه ای در این مدت به عمق و گستره مشکل افزوده و آن را اکنون به یکی از معضلات پیچیده تبدیل کرده است.
سرمقاله روزنامه قانون / «قانون» د‌‌ر سايه قانون بماند‌‌ و ببالد‌‌
« «قانون» د‌‌ر سايه قانون بماند‌‌ و ببالد‌‌ » عنوان يادداشت روز روزنامه قانون به قلم علي جنتي است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد